REKLAMA
Znaleziono 5832 wyników
Rosomak S.A. z dużym wsparciem KSSE na zwiększenie produkcji i uruchomienie linii pojazdów Legwanartykuł
Pokaż artykuł
Rosomak S.A. z dużym wsparciem KSSE na zwiększenie produkcji i uruchomienie linii pojazdów Legwan
Rosomak S.A. – kluczowa spółka Polskiej Grupy Zbrojeniowej – podpisała umowę z Katowicką Specjalną Strefą Ekonomiczną o wsparciu na kwotę 57 mln zł inwestycji zakładającej zwiększenie zdolności produkcyjnych. Pieniądze pozwolą zwiększyć zdolności produkcyjne zakładu w Siemianowicach Śląskich, uruchomić linię montażową pojazdów Legwan oraz zrobotyzować kluczowe procesy. To inwestycja, która wzmocni polski przemysł obronny i zabezpieczy tysiące miejsc pracy.
Rozpoczyna się budowa najnowocześniejszej w Polsce fabryki rakiet przeciwlotniczych i przeciwrakietowychartykuł
Pokaż artykuł
Rozpoczyna się budowa najnowocześniejszej w Polsce fabryki rakiet przeciwlotniczych i przeciwrakietowych
Kolejna wielka i ważna inwestycja zbrojeniowa w Polsce. W poniedziałek, 30 marca 2026, we wchodzących w skład Polskiej Grupy Zbrojeniowej (PGZ), Wojskowych Zakładach Elektronicznych (WZE) w Zielonce podpisano umowę na budowę Centrum Serwisowo–Produkcyjnego pocisków rakietowych MBDA CAMM-ER (Common Anti-Air Modular Missile-Extended Range) i hali produkcyjnej dla elementów systemu obrony przeciwlotniczej i przeciwrakietowej.
Powstanie nowy dworzec Warszawa Gdańska. PKP i Ghelamco wznawiają współpracęartykuł
Pokaż artykuł
Powstanie nowy dworzec Warszawa Gdańska. PKP i Ghelamco wznawiają współpracę
Pasażerowie kolei doczekają się nowego dworca Warszawa Gdańska, a mieszkańcy stolicy zyskają nowoczesne centrum biznesowe. Spółki z Grupy PKP – PKP S.A. i Xcity Investment – oraz z Grupy Ghelamco wznawiają przerwaną przed laty współpracę. Podpisano aneks do umowy inwestycyjnej, który umożliwi wznowienie przygotowań do realizacji tego szeroko zakrojonego projektu.
Co dalej z budową Golden Tower w centrum Łodzi? [WIZUALIZACJE]artykuł
Pokaż artykuł
Co dalej z budową Golden Tower w centrum Łodzi? [WIZUALIZACJE]
Po latach zapowiedzi, wizualizacji i sporów projekt apartamentowca Golden Tower w Łodzi niespodziewanie wkroczył w nowy etap. Działka u zbiegu ulic Piotrkowskiej i Piłsudskiego została sprzedana w licytacji komorniczej za kwotę ponad trzykrotnie wyższą od ceny wywoławczej. Nowy właściciel deklaruje chęć kontynuacji inwestycji, ale przed projektem wciąż stoi wiele niewiadomych.
Co dalej z dokończeniem realizacji najwyższego wieżowca w Poznaniu?artykuł
Pokaż artykuł
Co dalej z dokończeniem realizacji najwyższego wieżowca w Poznaniu?
Jeden z najbardziej spektakularnych projektów architektonicznych w stolicy Wielkopolski wkrótce wyjdzie z długotrwałego impasu, który niepokoił branżę nieruchomości komercyjnych. Po wielu miesiącach uderzającej ciszy na placu budowy monumentalnego drapacza chmur AND2, na horyzoncie pojawia się realna szansa na dokończenie inwestycji.
W podwrocławskich Iwinach na terenie ponad 20 tys. mkw. powstaną wille miejskie i zabudowa jednorodzinnaartykuł
Pokaż artykuł
W podwrocławskich Iwinach na terenie ponad 20 tys. mkw. powstaną wille miejskie i zabudowa jednorodzinna
W Iwinach (gmina Siechnice, powiat wrocławski), tuż przy granicy z Wrocławiem powstanie duży kompleks willi miejskich i zabudowy jednorodzinnej. Zakończyła się transakcja sprzedaży działki inwestycyjnej o powierzchni ponad 20 tys. mkw. w tej podwrocławskiej miejscowości.
Park Naukowo-Technologiczny Technopark Gliwice planuje budowę czwartego biurowca artykuł
Pokaż artykuł
Park Naukowo-Technologiczny Technopark Gliwice planuje budowę czwartego biurowca
Park Naukowo-Technologiczny Technopark Gliwice planuje kolejną inwestycje. Zamierza wybudować czwarty biurowiec na terenie swojego kompleksu, który zlokalizowany jest w Gliwicach w rejonie ul. Wincentego Pola 27.
Dwie polskie firmy wybudują nowe fabryki w woj. warmińsko-mazurskimartykuł
Pokaż artykuł
Dwie polskie firmy wybudują nowe fabryki w woj. warmińsko-mazurskim
Kolejne dwie inwestycje produkcyjne w województwie warmińsko-mazurskim, w północno-wschodniej części Polski. Obie inwestycje zostaną zrealizowane w ramach Polskiej Strefy Inwestycji.
Polska firma KABANOS zainwestuje w rozbudowę fabryki w woj. małopolskimartykuł
Pokaż artykuł
Polska firma KABANOS zainwestuje w rozbudowę fabryki w woj. małopolskim
Kolejna duża, polska firma zdecydowała się na inwestycje w województwie małopolskim. Ze wsparciem udzielonym przez Krakowski Park Technologiczny, w ramach Polskiej Strefy Inwestycji, "KABANOS" Kojs Mirosław i Joanna Kojs-Kowalczyk sp. j. rozbuduje swój zakład produkcyjny zlokalizowany w miejscowości Jabłonka, w powiecie nowotarskim.
N.E.T. WOOD inwestuje w woj. warmińsko-mazurskimartykuł
Pokaż artykuł
N.E.T. WOOD inwestuje w woj. warmińsko-mazurskim
Kolejna polska firma zdecydowała się na inwestycje w województwie warmińsko-mazurskim, w północno-wschodniej części Polski. N.E.T. Wood sp. z o.o. z Białegostoku otrzymała od Warmińsko-Mazurskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej (W-MSSSE S.A.) decyzję o wsparciu swojej inwestycji, którą firma zrealizuje w zakładzie produkcyjnym, zlokalizowanym w Wielbarku.
Polska firma Medfuture wchodzi do WSSE "INVEST-PARK"artykuł
Pokaż artykuł
Polska firma Medfuture wchodzi do WSSE "INVEST-PARK"
Polska firma Medfuture z Wrocławia wchodzi do Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej "INVEST-PARK". Zaoszczędzi ponad 2,7 mln zł. Co oznacza w praktyce pomoc publiczna dla spółki Medfuture w ramach programu Ministerstwa Rozwoju i Technologii - Polska Strefa Inwestycji? Realne oszczędności w postaci zwrotu ponad 2,7 mln zł w wyniku zwolnienia z podatku dochodowego, w ciągu 12 lat.
Kuchnia Vikinga rozbuduje zakład produkcyjny w Białymstokuartykuł
Pokaż artykuł
Kuchnia Vikinga rozbuduje zakład produkcyjny w Białymstoku
Suwalska Specjalna Strefa Ekonomiczna S.A. wydała decyzję o wsparciu dla polskiej spółki Wschodni Front sp. z o.o., działającej w sektorze spożywczym i zarządzającej znaną w całej Polsce marką cateringu dietetycznego Kuchnia Vikinga. Jest to ostatnia decyzja o wsparciu wydana przez SSSE S.A. w 2025 roku, w ramach Polskiej Strefy Inwestycji.
Gabinety kosmetyczne i lekarskie w technologii prefabrykowanej od firmy Wolf Systemartykuł
Pokaż artykuł
Gabinety kosmetyczne i lekarskie w technologii prefabrykowanej od firmy Wolf System
W dzisiejszych czasach liczy się pośpiech i precyzja. Aby klient lub pacjent był zadowolony z usług...
[Poznań] Targowano w nieruchomościachartykuł
Pokaż artykuł
[Poznań] Targowano w nieruchomościach
Po trudnej dla deweloperów zimie, każdy z nich z dużym optymizmem czekał na pierwsze w tym roku targ...
[Wrocław] Galeria Śląska nie powstanie bo pociągnie klub na dnoartykuł
Pokaż artykuł
[Wrocław] Galeria Śląska nie powstanie bo pociągnie klub na dno
Nie dlatego, że nie ma na pieniędzy albo są kłopoty z wyłonieniem wykonawcy. Galeria Śląska Wrocław,...
[Warszawa] Victoria Dom S.A. startuje z nowym projektem na warszawskim Targówkuartykuł
Pokaż artykuł
[Warszawa] Victoria Dom S.A. startuje z nowym projektem na warszawskim Targówku
Warszawski deweloper Victoria Dom S.A. wprowadził do sprzedaży 111 mieszkań w nowej inwestycji Ogrod...
[Poznań] PTB Nickel zrealizuje w Poznaniu kolejną inwestycję deweloperskąartykuł
Pokaż artykuł
[Poznań] PTB Nickel zrealizuje w Poznaniu kolejną inwestycję deweloperską
Do końca stycznia 2016 r. firma PTB Nickel zrealizuje w ścisłym centrum Poznania kolejną inwestycję...
[Poznań] Rozstania i powrotyartykuł
Pokaż artykuł
[Poznań] Rozstania i powroty
Tu jest moje miejsce, tu jest mój dom. Wychowując się i dorastając w jednej dzielnicy, przyzwyczajam...
[Wrocław] Vantage Development na pierwszym miejscu wśród deweloperów w sprzedaży mieszkań we Wrocławiuartykuł
Pokaż artykuł
[Wrocław] Vantage Development na pierwszym miejscu wśród deweloperów w sprzedaży mieszkań we Wrocławiu
W 2015 r. giełdowy deweloper ustanowił nowy rekord sprzedaży, zawierając 613 umów sprzedaży. Według...
[śląskie] Petralana – pierwszy polski producent wełny mineralnej. Zakończyła się jedna z największych tegorocznych inwestycji na Śląsku.artykuł
Pokaż artykuł
[śląskie] Petralana – pierwszy polski producent wełny mineralnej. Zakończyła się jedna z największych tegorocznych inwestycji na Śląsku.
Na ten moment mieszkańcy Bytomia czekali z niecierpliwością. 10 września odbyła się konferencja pras...
REKLAMA